doplňkové knihy k Harrymu Potterovi

Famfrpál v průběhu věků

(Quidditch Through the Ages)

Je to knížka pro všechny, kteří propadli touze dozvědět se více o fantasy sportu famfrpálu, ve kterém velice vynikal Harry Potter jako chytač. Autorem je samozřejmě J.K. Rowlingová přesto, že na přebalu je uveden smyšlený autor Kennilworthy Whisp, uznávaný famfrpálový odborník, který napsal i další knihy týkající se samozřejmě famfrpálu - Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu.

Tato příručka byla získána přímo z knihovny z bradavické školy čar a kouzel. V této příručce naleznete celou historii famfrpálu, jak se vyvíjela létající košťata, zjistíte jaké hry s košťaty se hrály ve středověku,  kde se vzala Zlatonka, jakým proměnám prošel famfrpál za celou svou historii a jak se hraje dnes a seznámíte se se všemi významnými famfrpálovámi týmy.

Naleznete zde i výplní lístek z bradavické knihovny.

 

Bajky barda Beedleho

(The Tales of Beedle the Bard)

Tuto knihu ve své závěti odkázal Hermioně Grangerové Albus Brumbál. Jedná se o pět starých klasických kouzelnických pohádek. V kouzelnickém světě se nenajde jediné dítě, které by je neznalo. Avšak někteří kouzelníci (Brutus Malfoy) chtěli vyřadit tuto knihu z bradavické knihovny z důvodu chování velkých sympatií k mudlům.

Pohádky: Čaroděj a skákající hrnec, Fontána příznivé sudby, Mágovo chlupaté, srdce, Králice Alice a chechtavý pařez, Příběh tří bratří

 

Fantastická zvířata a kde je najít

(Fantastic Beasts & Where To Find Them)

Fiktivním autorem této knihy o fantastických zvířatech je Mlok Scamander. V knize se například dozvíte, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše. Jsou zde zmíněna všechna zvřata, která vystupovala v sérii knih o Harry Potterovi. Od Acromantule (gigantický pavouk) přes jednorožce až po Zmíráčka (ptáčka, který vydá ve svém životě jediný zvuk a to v okamžiku své smrti).